Online Magazín

Malé koupelny? Žádný problém!

Cítíte se ve své vlastní koupelně velmi stísněně a nepříjemně právě proto, že je příliš malá a vy se tam sotva otočíte? Za malé koupelny se dají považovat koupelny okolo 4 až 5 metrů čtverečních. Jde o prostor, ve kterém se na první pohled nedá experimentovat a narážejí tu do sebe požadavky majitele a velikost samotného prostoru. Pokud se však při zařizování malé koupelny budete držet důležitých zásad a tipů od bytových designérů, máte vyhráno. Vaše koupelna se rázem promění na větší, vzdušnější a prostornější. Tak se pojďte spolu s námi podívat, jak na to.

Čím byste se měli řídit při zařizování malých koupelen?

Malé koupelny s WC
Zařizování malých koupelen má svůj postup

Malá koupelna se může zdát jako nepřekonatelný problém, ale vězte, že i tento případ se dá vyřešit k vaší spokojenosti. Stačí, když se budete řídit několika zásadami. Jednou z nich jsou bledé barvy. Zapomeňte na červenou, sytě růžovou, modrou či zelenou. Vaše oblíbené zářivé barvy použijte raději v podobě doplňků. Malé koupelny nutně potřebují bledé odstíny barev. Těmi nejideálnějšího jsou bílá, šedá, béžová či jemné pastelové barvy. Takové barvy totiž dokáží prostor opticky zvětšit, a tedy nebude působit až tak stísněně. Co se týče obkladu platí, že čím menší prostor v koupelně, tím je potřebnější volit větší obklad. Velkoformátové obklady jsou také moderní a v kombinaci s jemnou bledou barvou rozhodně nic nezkazíte. Prostor se dá ušetřit například i tím, že namísto vany si zvolíte sprchový kout. Pokud se přece jen nechcete vzdát své oblíbené vany, sáhněte po té s menšími rozměry či atypickým tvarem.

Pozor na úložný prostor

Pravdou je, že malé koupelny nemají mnoho možností, abyste si v ní zařídili i odkládací prostor například na ručníky, příliš mnoho kosmetiky a podobně. Zbavte se tedy všeho, co v koupelně nutně nepotřebujete. Ručníků si nechte jen pár a ostatní uložte do své vestavěné skříně v jiné části bytu. Skvělým řešením úložného prostoru v malých koupelnách je skříňka pod umyvadlem nebo různé atypické skříňky na míru. Díky nim se vaše koupelna změní k nepoznání a budete se v ní cítit skutečně příjemně. Hledáte inspiraci v souvislosti s malými koupelnami? V tom případě klepněte na webovou stránku https://www.sconto.cz/